Kā vislabāk nosvinēt Vecgada vakaru?

By | 21.10.2015

Vecgada vakars ir viens no gaidītākajiem gada svētkiem. Tas nozīmē, ka ir pašas gada beigas, rit vēl pēdējās stundas, līdz iestājas jauns gads. Jaunais gads vienmēr ir saistīts ar cerībām, plāniem, mērķiem, kā arī cilvēki bieži vien, Jaunajam gadam sākoties, uzsāk dažādu apņemšanos izpildi, piemēram, atmet smēķēšanu, sāk nodarboties ar sportu, cenšas atrast jaunu darbu un vēl daudzi citi varianti. Tradicionāli Vecgada vakaru svinēja mājās ģimenes un tuvāko draugu lokā. Arī joprojām daudzi labāk izvēlas šos svētkus atzīmēt un Jauno gadu sagaidīt kopā ar sev mīļajiem cilvēkiem pie bagātīgi klāta svētku galda, kur netrūkst ne cūkas šņukurs, ne zirņi ar speķi. Tomēr laika gaitā daudzas paražas ir mainījušās un liela daļa sabiedrības labāk izvēlas Vecgada vakaru aizvadīt masu pasākumos, kur lielos kvantumos tiek tukšotas šampanieša pudeles un debesis jau vairākas stundas pirms pusnakts grezno Jaunā gada sagaidīšanas salūts.

Būtībā, lai labāk izvēlētos Vecgada vakara sagaidīšanas veidu, ir jāsaprot, kāda tipa cilvēks ir viņš pats – tāds, kurš vēlas klusu un sirsnīgu vakaru mājās, vai tāds, kuram nepieciešamas lielas cilvēku masas, skaļa mūzika un daudz jautrības līdz rīta gaismai. Protams, vienmēr pastāv iespēja apvienot šos abus variantus – gan paēst vakariņas ar ģimeni, gan izballēties ar draugiem.

Ja ir vēlme veco gadu aizvadīt un jauno sagaidīt omulīgā atmosfērā, tad iespējams, ka tieši šis ir laiks, lai aizbrauktu ciemos pie ģimenes, sen neredzētiem radiem vai tuviem draugiem. Svētku pavadīšana sev mīļo cilvēku kompānijā, vecā gada notikumu atcerēšanās, mājās gatavotas maltītes baudīšana noteikti ir brīnišķīgs Vecgada vakara svinēšanas variants. Viena no iespējām, kas šos svētkus var padarīt vēl īpašākus, ir laimīšu liešana. Valsts prezidenta uzrunas klausīšanās un kopīga svētku uguņošanas skatīšanās kopā ar mīļajiem cilvēkiem noteikti radīs īpašas un neaizmirstamas atmiņas. Ja tomēr nav vēlmes Vecgada vakaru pavadīt mājās, taču skaļas balles un pasākumi arī nevilina, tad, ja vien laika apstākļi atļauj, Vecgada vakaru iespējams pavadīt arī brīvā dabā. Kopā ar tuvākajiem cilvēkiem var noīrēt kādu viesu māju vai sarīkot ziemas pikniku pie ugunskura meža vidū. Svētku sarīkošana ārā noteikti paver vairākas iespējas, kā aktīvāk pavadīt Vecgada vakaru. Sniegots vakars dod iespēju vēl pēdējo reizi gadā pavizināties ar ragaviņām vai sarīkot pikošanos. Ja vien nav slinkums, tad fantastiskus brīžus var sniegt kopīgas zupas vārīšana vai kartupeļu cepšana ugunskurā. Mierīga un omulīga Vecgada vakara pavadīšanai patiesībā ir vajadzīgi tikai cilvēki, ar kuriem būt kopā.

Aktīvākiem Vecgada vakara svinētājiem katru gadu un gandrīz katrā pilsētā tiek piedāvāti dažādi pasākumi, balles, koncerti. Iespēju masveida pasākumiem patiešām ir daudz, atliek tikai pirms tam izvēlēties sev tīkamāko. Ja tomēr nav iespējams izvēlēties vienu izklaides iespēju, protams, svinētāji var doties no viena pasākuma uz citu un, ja ir vēlme, tad to var darīt visas nakts garumā. Lielākās pilsētās noteikti piedāvājumu klāsts būs daudz plašāks un arī cilvēku noteikti būs vairāk kā mazās pilsētās, tāpēc, ja ir vēlme pēc kārtīgas iztrakošanās lielā pūlī, tad iepriekš jau ir jāizvēlas, kurā vietā Vecgada vakaru pavadīt. Piedāvātie Vecgada pasākumi arī ir visdažādākie, sākot no lauku ballēm ar vietējiem muzikantiem un beidzot ar svinīgiem koncertiem, kur nepieciešams tērpties visgreznākajās kleitās un smokingos. Vecgada vakaru iespējams pavadīt klubos, bāros – gan regeja, gan alternatīvās mūzikas, gan karstāko hitu un tehno mūzikas pavadībā. Izvēle ir katra paša svinētāja rokās, jo muzikālā gaume tomēr katram ir cita. Vecgada vakara kulminācija noteikti ir pusnakts sagaidīšana, kad mijas gadu skaitļi. Šajā brīdī naksnīgajās debesīs tiek šautas simtiem raķešu, tiek atvērtas daudzas jo daudzas šampaniešu pudeles, kā arī cilvēki viens otram vēl laimīgu Jauno gadu, neskatoties uz to, vai blakus esošā persona ir pazīstama vai pilnīgi sveša.

Vecgada vakars noteikti ir starp tiem svētkiem, kurus iespējams pavadīt dažnedažādi. Galvenais ir saprast savas vēlmes, atrast īstos cilvēkus, ar ko kopā svinēt, doties tur, kur sirds kāro, un priecāties.