Jaungada svinību komerciālā puse

By | 11.06.2015

Jaungada sagaidīšanas svētki jeb vecgada vakara svinēšana parasti ir ļoti lielas dzīres un cilvēki šo nākamā gada pirmo stundu sagaida ar atvērtām šampānieša pudelēm, salūtu un lielām dzīrēm, kas visnotaļ noteikti izmaksā diezgan krietnu naudas summu. Un arī pašvaldības veidojot šo salūtu parasti tērē vairākus desmitus tūkstošu, lai iegādātos pirotehniku un ar to veiktu šī salūta izveidošanu, un būtībā visa šī nauda tiek tā vienkārši “izšauta gaisā” jo 5 līdz 10 minūšu laikā ātri vien šis salūts beidzas un tad jau tas ir palicis tikai, kā atmiņa, ko vairs notvert nevar, bet nodokļu maksātāju nauda jau ir iztērēta. Es piemēram nevēlos lai mana nodokļu nauda tiktu tā iztērēta lai tikai sajūsminātu cilvēkus, bet es tur neko nevaru darīt, jo lielākā daļa uzskata, ka salūts ir ļoti foršs.

Jaungada svinībās vienmēr ir bijušas ļoti krāšņas un neviens šajās dzīrēs nežēlo naudu, pat tad, ja ir jāņem patēriņa kredīts, lai varētu šīs dzīres sarīkot. Bet kāpēc tad vispār mums būtu jāsvin, ja nav pietiekoši naudas līdzekļi? Būtībā jaungada svinības tāds komerciāls pasākums vien ir, jo cilvēki nav vēl sapratuši, ka viss, ko viņi šajās svinībās iztērē ir peļņa dažādiem uzņēmumiem sākot ar alkohola industriju un beidzot ar ēdieniem un pirotehniku. Šajos svētkos noteikti, ka visu šo preču kategoriju pārdošanas apjomam ir krietns pieaugums un noteikti, ka pirotehnikas industrija savu lielāko peļņu saņemt tieši jaungada svinību laikā, jo katrā pilsētā notiek salūts un tiek dedzināta nauda.

Ja mēs padomātu par to, kā var svinēt šos svētkus arī bez liekas tērēšanās, tad ir redzams, ka jaunais gads var būt arī daudz mierīgāks un bez liekas izšķērdības, ar mājā gatavotām vakariņām un bez alkoholiskajiem dzērieniem un to lietošanas. Jaungada sagaidīšana var būt, kā laiks, kad apdomāt, kas ir sasniegts pa šo gadu, un kādi mērķi ir piepildījušies, bet pie kādiem vēl ir jāpiestrādā un, protams, vajadzētu arī izvirzīt nākamā gada mērķus un to, kas tad būs svarīgākais. Šīm svinībām būtu jābūt vairāk iekšējām un jādod cilvēkam laiku atskatīties uz savu dzīvi no dažādiem aspektiem, bet tas noteikti nav iespējams, ja tiek lietots alkohols un visa sūri grūti pelnītā nauda tiek iztērēta šajā ballītē. Tāpēc nākamreiz, kad sviniet šos svētkus padomājiet vai tie tiešām ir nepieciešami un vai jums vispār ir vajadzīga šī “atpūta” vai tomēr var turpināt mācīties strādāt un darīt citas lietderīgas lietas.